27° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Murat Aytulum’dan “İstanbul’a Övgü”

Moda - Ekim 19, 2019 1:06 pm A A
Threehills Festival
11.10.2019 11:56Son Güncelleme: 11.10.2019 11:56

Murat Aytulum’dan “İstanbul’a Övgü”

Deri üzerine yaptığı, çok özel teknikler kullanılarak hayata geçirilmiş özel tematik koleksiyonlarla öne çıkan moda tasarımcısı Murat Aytulum; Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında NO’34 adını verdiği SS20 koleksiyonu ile İSTANBUL temasını izleyicilerle buluşturdu.

10 Ekim Perşembe günü saat 12.30’da Mercedes Benz Fashion Week kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleşen NO 34 Runway SS20; İstanbul’un tüm renklerini, enerjisi hayatın akışındaki tüm ritimlerini taşıyan çok özel bir koleksiyonu ilk kez izleyicilerle buluşturdu.

Koregrafisi Öner Evez, stylingi Emre Bayhan tarafından yapılan NO34’de özel Mac koleksiyonu ile yapılan trend makyaj ve koleksiyon ruhunu taşıyan Newold Design tarafından entegre edilen saç tasarımlarıyla çok özel 40 parça izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Murat Aytulumdan “İstanbul’a Övgü”Murat Aytulumdan “İstanbul’a Övgü” 2

MONDRIAN’ın renk skalası, İstanbul’un renklerine dönüşüyor

İstanbul’un farklı renkleri, dokusu ve enerjisinden ilham alan koleksiyon; dinamik renkleri ağır basan bloklardan oluşuyor. Geometriyi bir resim dili gibi kullanan MONDRIAN’ın renk skalasından oluşturulan koleksiyon; belli bir tarz ve sanat dili ile İstanbul’a göndermeler içeriyor. Koleksiyonda kullanılan renkler ve bu renklerin ifade ettiği anlamlar İstanbul’a övgü niteliğini taşıyor. Renklerin ahenkle dansı, dinamik ve rengarenk siluetler İstanbul’un cezbedici, neşeli ve eğlenceli tarafına göndermeler yaparken, Siyah ve Beyaz desenler yaşamın keskin ve karmaşık tarafını temsil ediyor. Tüm bu renklerin birlikte yarattığı harmoni, yaşamın ritminin İstanbul’da nasıl da iç içe ve ahenkle aktığına poetik bir gönderme yapıyor.
Murat Aytulumdan “İstanbul’a Övgü”Murat Aytulumdan “İstanbul’a Övgü” 3

Rengarenk koleksiyonda müthiş final; Dilan Çıtak Tatlıses’ten

Sarı, Kırmızı ve Mavinin ağırlıkla kullanıldığı koleksiyonun müthiş finali, Dilan Çıtak Tatlıses’in taşıdığı özel bir parça eşliğinde, İstanbul’u temsil eden ve sokak balonculardan esinlenerek yapılan Mavi-Sarı-Beyaz ve Kırmızı balonlardan oluşan bir koreografi ile gerçekleşti.Defilenin finali Dilan Çıtak Tatlıses’in taşıdığı çok özel tasarım bir parça ve rengarenk balonlarla yapıldı. Defileye katılan iş, sanat, cemiyet dünyasından katılanlardan büyük beğeni alan koleksiyon; İstanbul gibi sürekli yaşayan ve değişen renk ve sembollerin izinde sürprizli bir sezon vadediyor.
murat aytulum ilkbahar yaz 2020murat aytulum istanbul moda haftasımurat aytulum no34